www.bricks-bits.com.pl

Rozwój cywilizacji człowieka nierozerwalnie łączy się z zajmowaniem przez niego przestrzeni oraz rosnącym negatywnym wpływem na środowisko. Największy wzrost negatywnych konsekwencji rozwoju nastąpił wraz z nastaniem rewolucji przemysłowej, która dała początek masowej produkcji oraz rozwojowi kolei.

Rewolucja przemysłowa zbiegła się z wysokim wzrostem demograficznym, który z kolei spowodował potrzebę rozrostu do tej pory istniejących miast oraz zakładania nowych. Przez długi okres ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego, że podniesienie poziomu ich życia ma dramatyczny wpływ na otaczające ich środowisko.

A przecież to właśnie poprzez budowę fabryk i rozbudowywanie sieci dróg i autostrad zostało zniszczonych, często nieodwracalnie, wiele ekosystemów na całym świecie. Te budowy były możliwe dzięki wykorzystaniu http://www.kontenery.bialystok.pl/wynajemkontenerow.php . Dopiero pod koniec XX wieku prężnie rozwinął się ruch ekologów, zwracający uwagę na to, że dalsze zanieczyszczenie środowiska w końcu obróci się przeciwko człowiekowi i najwyższy czas zacząć temu zapobiegać.

Choć wiele z akcji ekologów było uważanych za zbyt radykalne, a ich poglądy często wyśmiewane, to jednak udało im się wprowadzić do powszechnej świadomości kilka zachowań i wartości, które teraz są dla wielu osób oczywiste, jak segregacja śmieci czy konieczność budowania przejść dla zwierząt ponad autostradami.

http://bumitech-posadzki.pl/posadzki-w-centrach-handlowych/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *